Salı, Eylül 27, 2016

- DÜN -

Şu anda ne mi yapıyorum?

İşteyim ve saatler 15.48’i, hava durumu ise 16 dereceyi gösteriyor.

Ve mutluyum çünkü Sonbahar geldi.

Kurt karlı havayı sever misali, bu mevsimi ve Kış’ları hep çok sevdim. Çünkü soğuk hava bana evlerde içiçe kucak kucak olmayı, battaniyeler altında sevdiklerimle buluşmayı ve şimdi içtiğim gibi sıcak bir süt ile keyiflenmeyi hatırlatır. Bu keyfi de bugün siyah bir tadelle eşliğinde yapıyorum.

Çalışmaya ufak bir “S” verdim çünkü birkaç cümle yazasım geldi. Biraz önce ekibimden iki arkadaşa işlerini iş gibi değil de eş gibi görebilmeleri için birkaç tavsiyede bulundum, birkaç anekdotla beraber… Bakışlarından ve söylemlerinden motive olduklarını hissettiğim bu an sonrası da kendime bu keyif molasını verdim. 

Şimdi ise paylaşmak istediğim onlara ne tavsiyelerde bulunduğumdan ziyade mutlu olma becerisinin kendi elimizde olduğu ve bu yetiyi farkına varma farkındalığına sahip olmamız gerektiği aslında.

Sıcak süt ve tadellanın ofisimde bana yaşattığı gibi. Chakra’dan aldığım oda parfümünün odama sinen ve her gelenin mis dediği pudra kokusunun bana hissettirdiği gibi…Suladığımda boy boy yeşillenen, yaprakları genişleyen ve hafifçe yana döndüğümde gördüğüm çiçeğimin bana zarif bakışı gibi…

Herkesin göremediği ama sizin görebildiğiniz mutluluklarınız olması dileğiyle,


N.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder